O mně

O mně

avatar1786_1_biggerTento blog si píšu, protože mě baví mě programování a správa webů a zde si poznamenávám vše co bych nechtěla zapomenout. A se najde i někdo jiný, který zde najde užitek.

Již několik let spravuji e-shop na Prestashopu. Začínala jsem na Prestashopu ve verzi 1.0.0.8 postupně jsem ho upgradovala na 1.3.5 a na současný stav, kdy běhá na 1.4.3, ale to už také je historická verze, takže připravuji upgrade na verzi 1.6 s responzivním designem.

Stejně dlouhé mám i s provozem webů na opensource CMS WordPress, který se mi líbí čím dál víc, a na kterém jede i tento web a několik dalších webů, o které se starám. Ovládám HTML, CSS , PHP, SQL. Kdysi mě uchvátil PHP framework CodeIgniter a teď se mi hodně líbí Laravel. Zkoušela jsem i Nette, které je v naší zemi hodně populární. Používám Bootstrap, Gulp, Bower a samozřejmě i Git. V poslední době si hraju taktéž se Symfony. V mezičase se pokouším napsat vlastní MVC framewrok , čistě ze studijních důvodů.

Spravuji si vlastní VPS (na Linuxu) na, kterém mám webserver, poštovní server a git repozitáře.

Pro webdevelopment nejraději používám (pokud nemusím windows kvůli Photoshopu) linux, momentálně Linux Mint 18 a jako editor PHPStorm (výborný ale placený) a jednoduchý Sublime Text 3 (taky mám koupenou licenci).

 

Tož tak si tu  žiju.

Checte-li mi něco hezkého napsat:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *